מחקרים ומאמרים


מתוך הערך "הליכון שולחני" בויקיפדיה:

"אדם המשתמש בהליכון שולחני הולך באיטיות על מסילת כושר תוך כדי ביצוען של עבודות משרדיות על שולחן העבודה. המטרה של הליכון שולחני היא שילוב תנועה ותרגול עדין במשימות משרדיות שגרתיות. בכך, מאפשר ההליכון השולחני להחליף את תנוחת הישיבה המקובלת בעבודות משרדיות בהליכה איטית במהירויות הליכה נמוכות, מרבית האנשים הבריאים מסוגלים לבצע משימות האופייניות לשולחן עבודה כגון הקלדה או שיחה בטלפון…."
לקריאה נוספת


מתוך New York Times – ניו יורק טיימס
"טרי קריבושה, שותפה במשרד עורכי דין במינאפוליס, גומאת כמעט חמישה קילומטרים ביום מבלי לעזוב את שולחן העבודה שלה. לדבריה קל לה יותר להתאמן בזמן הקלדה מאשר להשתתף בשיעור אירובי עם צאת החמה…"
לקריאה נוספת


מתוך The New Yorker – הניו יורקר
"אם אי פעם קראתם עיתון בשעת ריצה על הליכון בחדר הכושר, כמעט עבדתם על הליכון שולחני. אבל אנשים לא רצים על הליכון שולחני. הם הולכים בקצב של 1־2 קמ"ש – קצב אטי דיו על מנת שההליכה לא תפריע להקלדה, לדיבור או לקריאה…"

לקריאה נוספת


מתוך ABC NEWS – אי.בי.סי ניוז:
"לפחות 150 מיליון אמריקאים שהולכים לעבודה בכל יום מבלים את היום בישיבה. זה מביא לירידה באפקטיביות…"    
לקריאה נוספת


מתוך New York Times – ניו יורק טיימס
"מדי יום מליוני עובדים אמריקאים עושים משהו שמסכן את הבריאות שלהם: הם יושבים. ישיבה ממושכת קשה לגוף. היא מאמצת את הגב ומרפה את השרירים, היא מאטה תהליכים מטבוליים ושריפת קלוריות ולכן גם כרוכה בהגברת הסיכוי להשמנת יתר, סוכרת ומחלות לב…"     
לקריאה נוספת


מתוך Forbes – פורבס:
"אתם מצליחים ללטף לעצמכם את הראש ואת הבטן בו זמנית? ומה בנוגע להליכה בהליכון חשמלי בזמן כתיבת הדו"ח שהבוס ביקש לקבל עד חמש אחר הצהריים?"    
לקריאה נוספת


מתוך Today – טודיי:
"לפי מחקר חדש, אין סיבה לדאגה: ביצועי העבודה של אנשים שעבדו במשך שנה על הליכון שולחני לא ירדה…"    לקריאה נוספת

מתוך Scientific American – סיינטיפיק אמריקן:
"כולנו יודעים שפעילות גופנית חיונית לבריאות – ללא קשר לגיל, למין או למשקל, בכוחו של סגנון חיים פעיל לשפר את איכות החיים ולהפחית משמעותית את הסיכוי למוות או למחלות לב. אבל גם מי שמצליח למלא אחר ההנחיות ולהתאמן במשך שעה אחת ביום, נשאר עם 15 או 16 שעות שבהן הגוף איננו פעיל…"
לקריאה נוספת


מתוך British Journal of Sports Medicine – כתב העת הבריטי לרפואת ספורט:
"אנשים רבים מבלים את מרבית יום העבודה בישיבה מול מסך המחשב. בשל הקשר בין השמנת יתר ובין העדר פעילות גופנית נדרשים פתרונות המשלבים פעילות גופנית ביום העבודה…"
לקריאה נוספת

סרטונים:

Walking While Working:
כתבה של מגזין Time על חווית השימוש בהליכון השולחני

Treadmill Desk from TrekDesk Featured on CNN Edge of Discovery
כתבת CNN על השימוש בהליכון השולחני והתועלות שבו

פורומים:

Work While Walking

Office Walkers

בלוגים:

Treadmill Desk Diary

Ilona Andrews

Thoughts on Standing and Treadmill Desks